Dessantvari

Hind sisaldab:
  • teoreetilise maapealse koolituse 3 tundi
  • langevarju pakkimise
  • langevarju ja kiivri renti
  • 1 hüpe

Kursuse maksumus: 99 €

Teine hüpe: 70 €
Kolmas hüpe: 60 €

Dessantvari

Esimene hüpe ümmarguse langevarjuga on tutvustav hüpe, mis on teostatud klassikalise langevarjusportlase programmi järgi. Teiste sõnadega, kui te teete oma esimest hüpet, te läbite ühe esimestest langevarjusportlase etappidest.

Meie klubis teostatakse seda laadi hüpet ümmarguste langevarjudega D-6 lennukist An-2 kõrgusel 800 meetrit. Langemiskiirus on 5m/sekundis, keskmine langemisaeg on 3 – 4 minutit.

Esmaettevalmistuse programmi kuulub 3 tundi teooriaõppet ja 1 langevarjuhüpe. Kogemustega instruktor näitab teile kuidas panna kokku langevarju, kuidas käib langevarju avamine, kuidas õieti eemalduda lennukist, juhtida langevarju ning maanduda. Kindlasti räägib kõikidest hüppamise erijuhtumitest, õpetab kuidas tuleb käituda, mida ja kuidas teha.

Esimene ja teine hüpe toimub 800 meetri kõrguselt langemis-stabiliseerimisajaga 3 sekundit, kolmandal hüppel stabiliseerimisaeg on 5 sekundit.

Mis on langemis-stabiliseerimine? Kohe peale teie väljahüppamist lennukist avaneb teil väike stabiliseerimis-langevari pindalaga 1,5 m² ning järgmise 3-5 sekundi jooksul teie lendate langemiskiirusega kuni 35m/sekundis. Teie keha on teatud asendis – pea ülespoole jalad allapoole. See on kõige mugavam kehaasend seda tüüpi langevarju avanemiseks, kuigi lennata teistpidi (jalad ülespoole) teil ei tulegi välja. 3-5 sekundi pärast, võib olla ka kiiremini (sest et on hirmus!!!), te tõmbate rõngast ja väike langevari tirib välja peakupli pindalaga 83 m².

Sellisteks juhtudeks kui teie ei tegutse, on õppelangevarjudel paigaldatud mehhanism, mis avab teie langevarju ise. Seejärel langedes peakupli all kiirusega 5m/sekundis, te saate juhtida langevarju(horisontaalne kiirus kuni 2,5 m/sekundis) – sellega te tagate endale turvalist langemist.

Selle programmi eesmärk on anda inimesle ettekujutus sellest, mis on langevarjuhüpe. Kui teile see meeldis ja te tahate uuesti ja uuesti sukelduda sellesse seletamattu ja põnevasse stiihiasse – meie aitame teid hea meelega selles. Eesti Lennuklubis saate te õppida iseseisva hüppe teostamist. Kogemustega instruktorid aitavad teil läbida teed algajast kuni langevarjusportlaseni: koostavad teile sobiva õppimiskava, õpetavad kuidas panna kokku langevarju ja aitavad teha teile selgeks vaba langemise tehnikat.