Tandem

Hind sisaldab:
  • maapealset ettevalmistust
  • spets ülikonna, kiivri, prillide ja kinnaste renti
  • ning 1 hüpet

Hind: 200 €

Video: 60 €

Tandem

Tandem, see on langevarjusüsteem, mis on mõeldud hüpeteks langevarjuga koos tandem-meistri (instruktori) ja reisijaga. See on üks kõige turvalisematest viisidest teostada esimest langevarjuhüpet. Meie klubis pööratakse erilist tähelepanu tandemhüpete ohutusele: töökindel langevari kõrge reserveerimistasega, kogenud tandem-meiste ning eriline lendurite ja maapealsete instruktorite tähelepanu.

Põhimõte on väga lihtne: teie rakmed on ühendatud tandem-meistri rakmetega ja langevarjud (põhi-ja varulangevari) asuvad tema selja taga. Nõndaviisi te hüppate lennukist välja, kui lennuk asub 2500 -3000 meetri kõrgel ja te olete vabas langemises 30-35 sekundit. Teieainukeseks ülesandeks on nautida vabalangemist, kõik ülejäänud langemis-stabiliseerimistööd teeb tandem-meister. Maandumine on väga pehme vertikaalse kiirusega 1m/sekundis, mis sarnaneb hüppega tooli pealt.

Kui te soovite, saab teie vabalangemist võtta video peale. Film pikkusega umbes 10 minutit, kus te olete peaosas jäädvustab alatiseks mida te olete äsja kogenud ja tundnud. Videot salvestakse DVD-le.

Kui te olete otsustanud teha hüpet, võtke ühendust hüpete korraldajaga tel. 50 50 874 ja ta vastab kõikidele teie küsimustele.

Saabumisel lennuväljale tandem-meister viib läbi 10 – 15 minuti jooksul instruktaaži ja sättib teie rakmed parajaks. Siis sisenete lennukisse, kus ühendatakse juba teie ja tandem-meistri rakmed omavahel kokku. Mõne minuti pärast teete te koos instruktoriga (ja operaatoriga) hüpet peadpööritavast kõrgusest. Esimestel sekunditel teeb tandem -meister lahti pidurilangevarju. Ilma selleta oleks langemiskiirus kuni 90m/sekundis (330km/tunnis), kuid selle langevarju abil on kiirus 50-90m/sekundis (180km/tunnis), mis võrdubki ühe inimse keskmise langemiskiirusega. 1500 meetri kõrgusel avab tandem-meister langevarju. Varju all on teie langemise aeg umbes 3 – 4 minutit. Selle aja jooksul saate te juhtida langevarju ning nautida vaadet linnulennu kõrguselt. Peale maandumist saate vaadata lindistatud filmi ja uuesti üle elada seda, mida olete asja kogenud.

Kui teie esimene hüpe on sooritatud, saate langetada otsust, kas jätkata edasi langevarjuspordiga.